Perninský viadukt

Perninský viadukt

Perninský viadukt je historický železniční most v České republice. Nachází se nedaleko města Pernink v Krušných horách, které jsou oblíbeným turistickým cílem v západní části republiky.

Viadukt byl postaven v roce 1898 jako součást železniční trati spojující města Chomutov a Karlovy Vary. Překlenuje hluboké údolí řeky Pernink, jeho celková délka je 261 metrů a maximální výška 37 metrů. Viadukt je postaven z červených cihel a má 11 oblouků, každý o rozpětí 20 metrů.

V době své výstavby byl Perninský viadukt považován za pozoruhodný inženýrský počin a dodnes je považován za jeden z nejpůsobivějších železničních mostů v České republice. Je také oblíbenou turistickou atrakcí, návštěvníci přicházejí obdivovat jeho krásnou konstrukci a nádherný výhled na okolní hory.

Dnes je Perninský viadukt stále využíván jako železniční most a pravidelně po něm projíždějí vlaky. Most je však přístupný i pro pěší a cyklisty a je možné se po něm projít nebo projet na kole a pokochat se výhledem a pořídit si fotografie. Je to oblíbené místo pro milovníky přírody i fotografy a nabízí jedinečný pohled na přírodní krásy Krušných hor.