Jáchymov

Jáchymov

Město Jáchymov s nachází 21 km od Karlových Varů. Je to malé lázeňské městečko pod mohutnými hřbety Krušných hor. Nejen že Jáchymov nabízí vhodné podmínky pro zimní sporty, turistiku či cykloturistiku, ale je to také město prvních radonových lázní s bohatou hornickou minulostí a ražbou tolarů. V roce 2009 bylo zařazeno do Světového dědictví UNESCO.

V 50. letech 20. století se ve městě těžil uran a stříbro. Vy máte možnost podívat se do původních štol. Projdete si 260 metrů podzemních prostor a prohlédnete si přitom historickou důlní techniku. Štola je také památkou na tábor Svornost, kde nuceně pracovali političtí vězni. Jáchymov je kolébkou tolaru, a proto můžete navštívit Královskou mincovnu z 16. století a nahlédnou do historie hornické činnosti a tvorby.

Děti jistě potěší návštěva Aquacentra Agricola, kde naleznou 25metrový bazén se dvěma plaveckými drahami a atrakcemi, jako jsou boční masážní trysky, dnové masážní rošty a vodopád a především pak tobogan. U bazénu najdete také vířivkudětské brouzdaliště s vodopádem, rehabilitační bazének pro aquafitness nebo Kneippův chodník.