Karlovy Vary

Karlovy Vary

Lázeňské město Karlovy Vary je proslulé svými minerálními prameny s blahodárnými účinky. Nachází se zde 13 veřejně přístupných léčivých pramenů. Nejznámější z nich je 72 °C horké Vřídlo, které tryská do výšky až 12 metrů. Do podzemního Vřídla můžete nahlédnout v rámci exkurze. Prameny jsou rozmístěny v kolonádách a okolí. Navštívit můžete Tržní, Mlýnskou, Zámeckou a Sadovou kolonádu a obdivovat jejich krásnou architekturu či ochutnat prameny, které ukrývají.

Na tuto krásu můžete shlížet z výšek rozhledny Diana či vyhlídky Jelení skok. Na rozhlednu vede cesta lanovkou, ti odvážnější mohou jít pěšky po vyznačené stezce. V areálu se nachází také motýlí dům, který nabízí užasnou podívanou do světa motýlů.

V období filmového festivalu se stávají nejvyhledávanějšími budovami hotel Thermal a Grandhotel Pupp, kde přebývají filmové celebrity z celého světa. Tato významná místa můžete navštívit i mimo sezónu. Na terase hotelu Thermal je navíc veřejně přístupný bazén. Z návštěvy Karlových Varů si odnesete nejen krásné vzpomínky, ale také si můžete odnést tradiční lázeňské oplatky či likér zvaný Becherovka, které je věnováno celé muzeum.